Komend weekend begint voor de regio noord de voorjaarsvakantie. Voor wie op wintersport gaat is er goed nieuws, want er staat sneeuw op het programma. Hoeveel sneeuw er valt en in welke regio’s lees je in dit wintersportweerbericht.
De afgelopen dagen was het bewolkt in veel Alpenregio’s en hier en daar viel ook wat neerslag. Vanwege een hoge sneeuwgrens was dat niet alleen sneeuw, maar viel in de lagere gebieden ook wat regen. De komende twee dagen krijgt de noordkant van de Alpen sneeuw van betekenis.
Aan de noordkant sneeuw
Een neerslaggebied trekt vanuit het noorden naar de Alpen. Vooral in de westelijke en noordwestelijke Alpen is het donderdag bewolkt en sneeuwt het van tijd tot tijd. Later vandaag is het overal aan de noordkant van de Alpen bewolkt en breidt de sneeuw zich verder uit. De sneeuwgrens ligt rond 1500 meter en daaronder valt de neerslag in vloeibare vorm. Aan de zuidkant van het Alpengebied schijnt vandaag nog de zon en is het droog.
Vanavond sneeuwt het op veel plaatsen aan de noordkant van de Franse Alpen tot aan het Salzburgerland. De sneeuwgrens ligt eerst nog rond de 1500 meter, maar zal vanavond geleidelijk zakken naar zo’n 500 meter in Oostenrijk en naar ongeveer 1000 meter in Frankrijk. Komende nacht daalt de sneeuwgrens tot in de dalen en valt overal sneeuw. Aan de zuidkant blijft het droog met hooguit wat wolkenvelden.
![Fraai wintersportweer. Foto: Niels Schröder](http://cdn.weeronline.nl/6G3sRc8aXq2mKxEyHCcHOn/d3453e6710d680f58690d08359f3f40a/IMG-20250201-WA0001.jpg?fm=jpg&q=80)
Sneeuw tot in de dalen
Na een nacht met op veel plaatsen sneeuw wordt het in de westelijke Alpen geleidelijk weer droog, maar in het centrale en oostelijke deel van de Alpen houdt de sneeuw ook vrijdagochtend nog even aan. Ook in de Dolomieten kan wat sneeuw vallen. Daarbij is het koud genoeg, zodat in de dalen de neerslag ook overal als sneeuw valt.
Vanuit het westen klaart het op en wordt het geleidelijk droog. In de middag breiden de opklaringen zich verder over de Alpen uit. Wintersporters hebben dan verse sneeuw, zon en lage temperaturen. De vorstgrens ligt tussen de 600 meter in het noorden en ongeveer 1200 meter aan de zuidkant.
Lees ook: Deze kleding heb je nodig op wintersport in de voorjaarsvakantie
Veel zon op zaterdag, meer wolken op zondag
Zaterdag is het op en top Kaiserwetter in de Alpen. De zon schijnt volop, er is hooguit wat sluierbewolking zichtbaar en met de verse sneeuw is het perfect wintersportweer. De temperatuur stijgt in het westen op 1500 meter naar 4 graden, maar verder naar het oosten blijft het licht vriezen met maxima van -2 graden.
Zondag blijft het in de Franse Alpen en ook langs de zuidkant over het algemeen vrij zonnig. In de oostelijke Alpen komt meer bewolking voor en wellicht valt weer wat sneeuw. De temperatuur ligt in het westen op 1500 meter rond 5 graden. Verder naar het oosten is het een flink stuk kouder en vriest het ook overdag.
![Inschrijven Weeronline wintersport nieuwsbrief](http://cdn.weeronline.nl/7EcqIazUb0FGiAloxoYlPv/32be0e2af37eb2a718c1481b90fc8099/Banner_400x400_WOL-wintersport-nieuwsbrief.png)
Eerst nog droog en zonnig, later mogelijk zachter
Volgende week blijft het de eerste dagen nog droog en vrij zonnig. Aanvankelijk veranderen de temperaturen nauwelijks, maar in de loop van de week kan er een zuidelijke stroming op gang komen met duidelijk hogere temperaturen. Daarbij stijgt ook de neerslagkans voor de westelijke en zuidelijke regio’s. De onzekerheid in deze verwachting is echter nog behoorlijk groot.
Ook prima wintersportweer in het Sauerland
Op de pistes in Winterberg (Sauerland) en omstreken ligt 20 tot 60 centimeter sneeuw. Vandaag en morgen wordt verse sneeuw verwacht en in totaal valt 2 tot 5 centimeter verse sneeuw. In het weekend is het zonnig en droog met maxima een paar graden onder nul en in de nacht vriest het veelal matig. Tot zeker dinsdag houdt dit droge en vrij zonnige winterweer aan. De condities in Winterberg blijven daardoor zeker goed met voldoende vrieskou om de pistes in goede staat te houden. Vanaf woensdag zullen hogere temperaturen de condities langzaam verslechteren.
Lees ook: In deze gebieden zijn winterbanden verplicht.
Beste reisdag is zaterdag en zondag
Wintersporters die dit weekend onderweg gaan naar de Alpen krijgen vrijdag in Duitsland te maken met af en toe wat sneeuw. De neerslagkansen nemen in de loop van de dag geleidelijk af en als je pas later op vrijdag reist tref je droge omstandigheden. Reis je via Frankrijk dan is het vrijdag droog. Zaterdag en zondag zijn overal droge reisdagen met geregeld zonneschijn.