Weeronline

Weerbericht voorjaarsvakantie: een stuk zachter, maar wordt het ook zonnig?

18 februari 2026, 06:28

Vakantieweer

Deze vrijdag gaat in regio noord de voorjaarsvakantie van start. In regio midden en zuid begon de vakantie vorige week winters, maar wat kun je verwachten als jij in het noorden van het land woont? Je leest het in dit voorjaarsvakantie weerbericht.

Deze week heb je in het noorden van het land nog wel een goede winterjas nodig, want de temperatuur ligt op de meeste plaatsen maar 1 of 2 graden boven nul. Alle details over het weer van vandaag en komende dagen lees je in ons uitgebreide weerbericht.

Wanneer op vrijdag de vakantie van start gaat is het ook nog vrij koud. Zeker in het oosten van het land kan het 's ochtends nog matig vriezen en overdag wordt het maar 3 of 4 graden. In het weekend vindt vervolgens een overgang naar een zachter weertype plaats. In de nacht naar zaterdag liggen de temperaturen nog rond het vriespunt, maar overdag kan het dan al 10 graden worden!

Zachte voorjaarsvakantie

De rest van de week liggen de temperaturen ook een stuk hoger dan afgelopen weken. Zeker in het noorden van het land, waar de winter nog lange tijd aanhield, zijn de verschillen groot. Zondag en maandag wordt het op veel plaatsen 10 of 11 graden en woensdag wordt het mogelijk in Groningen zelfs 12 graden! Ook ’s nachts komen de temperaturen niet meer in de buurt van het vriespunt.

In de tweede helft van de week lijken de temperaturen weer iets te dalen, maar echt koud wordt het niet. Volgend weekend is het overdag een graad of 7 en ’s nachts is het dan nog steeds net boven nul.

Wordt het ook zonnig?

Dat het een stuk minder koud wordt is natuurlijk fijn, maar om tijdens je vakantie buiten activiteiten te ondernemen is het natuurlijk nog lekkerder als het ook droog en zonnig is. Helaas lijkt het weerbeeld van volgende week wel wisselvallig te blijven. Heel af en toe schijnt de zon, maar de dagen verlopen vooral bewolkt. Er trekken ook regelmatig buien over waarbij de wind af en toe stevig aantrekt. Vooralsnog lijken vooral zaterdag en donderdag regenachtig te worden. Houd dus goed de regenradar in de gaten als jij eropuit wilt!

Winterse voorjaarsvakantie in regio midden en zuid

De voorjaarsvakantie is in regio midden en zuid volop aan de gang en daar is het weerbeeld nu nog compleet anders. Tot en met vrijdag wordt het niet warmer dan een graad of 4 en mogelijk valt op donderdag op veel plaatsen ook nog een laag verse sneeuw! Vanaf zaterdag wordt het ook hier een stuk zachter en op zondag kan het op grote schaal wel 12 graden worden. Winterse omstandigheden lijken ons land dan in ieder geval voorlopig niet meer te bereiken. Houd ons nieuwsoverzicht in de gaten voor de laatste updates over de mogelijke sneeuwval op donderdag.

Vera Buis
Door Vera Buis

Meteoroloog