Woensdag zijn de verkiezingen. Na een onstuimige periode is het ook dan niet overal droog. Dat kan invloed hebben op de opkomst. Lees hier alle details.
De aanloop naar de verkiezingen verloopt onstuimig. Vorige week hadden we te maken met storm Benjamin en aan het begin van deze week zijn er talrijke buien met zware windstoten aan de kust. Voor de verkiezingen draait de wind naar het zuidwesten waardoor het weerbeeld verandert.
Bewolkt en regionaal nat
De wind is woensdag een stuk minder fors dan voorgaande dagen, kracht 4 of 5. Ook worden geen zware windstoten meer verwacht. Het is wel de hele dag bewolkt en vooral in de noordwestelijke helft valt langere tijd (lichte) regen. In de loop van de middag en avond breidt het regengebied waarschijnlijk verder uit naar het midden van Nederland. In het zuidoosten blijft het een groot deel van de dag droog. De maxima liggen woensdag tussen 12 en 14 graden.
Invloed op de verkiezingen
Er is dus geen sprake van een stralende nazomerdag en dat zou kunnen betekenen dat mensen liever binnen blijven. De afgelopen verkiezingen was de opkomst het hoogst op zonnige dagen. Op natte dagen was de opkomst vaak laag. Op basis van de weersverwachting en onze analyse van eerdere Tweede Kamerverkiezingen lijkt een opkomst rond de 79% aannemelijk. Lees er alles over in onderstaand artikel.
Lees hier alles over de invloed van het weer op de Tweede Kamerverkiezingen








