weeronline

Jaco van Wezel

Meteoroloog

Ik ben Jaco van Wezel en ik werk sinds 2010 in de wereld van het weer. Na mijn studie ben ik bij Weeronline aan de slag gegaan als meteoroloog. Naast mijn passie voor het weer heb ik een passie voor communicatie naar consumenten en media. Want hoe leuk is het om onze kennis over het weer te delen met het grote publiek!

Mijn passie voor het weer begon in mijn tienerjaren, aan het begin van deze eeuw, waarin ik genoot van extreem winterweer, lange mooie zomers en stevige onweersbuien. Na de middelbare school volgde dan ook de bacheloropleiding Bodem, Water en Atmosfeer aan de Wageningen Universiteit, gevolgd door de master Meteorologie en Luchtkwaliteit. Deze eindigde met een stage bij Weeronline.

Meteoroloog en redacteur

Na deze stage kon ik direct aan de slag bij Weeronline als meteoroloog, werkzaam in de zakelijke dienstverlening en voor Weeronline. Daarbij ontwikkelde ik mijn passie voor het schrijven van nieuwsberichten en persberichten. Vervolgens kreeg ik in 2015 de kans om het meteo-team te gaan aansturen en woordvoerder van Weeronline te worden.

Zeilen

In 2020 werd Weeronline onderdeel van Infoplaza en werd ik hoofdredacteur op het gebied van weernieuws en PR. De leukste uitdaging is om aan te sluiten op jullie interesses als lezer en onze planning daarop af te stemmen.

Favoriete weertype

Het gelukkigst word ik van een week met heerlijke zomerse dagen met maxima van 25-28 graden en volop zonneschijn. Je zult me dan al snel op het strand aantreffen of lekker op de fiets. Maar als ik moet werken, hou ik wel van wat meer spanning in de atmosfeer. Een flinke onweersbui of een heftige storm kan ik dan wel waarderen. En als het stormt, is het geweldig om de kustgebieden op te zoeken. Ook van de wolken in de bergen kan ik enorm genieten.

Zomer in Karinthië. Foto: Jaco van Wezel.
Zomer in Karinthië. Foto: Jaco van Wezel.