weeronline

Wintersport: wisselvallig en eerst nog erg zacht

24 februari 2025, 11:50

Wintersport
In de lagere skigebieden ligt nog maar weinig sneeuw (foto: Eric Kromhout)

Begin deze week is het nog erg zacht in de Alpen, vooral in de dalen wordt het af en toe lenteachtig warm. Echter, vanaf woensdag volgt kouder weer. Het blijft daarbij wisselvallig, wat betekent dat het wintersportweer onvoorspelbaar blijft.

Vandaag en morgen waait er vooral in de Oostenrijkse Alpen een zwakke föhnwind, waardoor de temperaturen in deze regio nog wat stijgen. Met name in de dalen worden lenteachtige temperaturen tot 15 graden verwacht. Ook op de skipistes is er sprake van dooi, met temperaturen boven het vriespunt tot 2500 meter hoogte. Als gevolg hiervan zullen alleen de skipistes op de gletsjers goed van kwaliteit blijven. Vandaag schijnt de zon volop, terwijl morgen meer wolkenvelden te zien zullen zijn.

Prachtige zonsopkomst in Bürserberg (foto: Ed Roggeveen)
Prachtige zonsopkomst in Bürserberg (foto: Ed Roggeveen)

Ook elders in de Alpen is het vandaag vriendelijk weer, met geregeld veel zon, maar er komen ook nieuwe wolkenvelden aan. Morgen volgt er in de Franse, Zwitserse en later ook in de Italiaanse Alpen af en toe regen en sneeuwval. De sneeuwvalgrens daalt hierbij vanuit het westen van 1900 naar 1300 meter. Grote sneeuwhoeveelheden worden echter niet verwacht, al kan er regionaal 10 tot 20 centimeter sneeuw vallen.

Kouder met sneeuw

In de nacht naar woensdag bereiken regen en sneeuwval ook Oostenrijk. Woensdagochtend kan het er langdurig regen en sneeuwen, waarbij de sneeuwvalgrens zelfs tijdelijk naar 1000 meter zakt. Het wordt dus kouder, maar in de meeste dalen blijft het regenen. Op 1500 meter in de Oostelijke Alpen vriest het woensdag enkele graden. Tegelijkertijd klaart het op in de Westelijke Alpen, in Frankrijk komt de zon later op de dag er alweer goed door.

Donderdag is het in het gehele Alpengebied nagenoeg droog. Er trekken enkele brede opklaringen over, waardoor de zon goed zichtbaar is. Vergeet niet om tijdig zonnebrand te smeren, want de zonkracht in de bergen is alweer vrij hoog. Een onbeschermde huid kan binnen 20 minuten verbranden. Aan het einde van de middag komt er echter een nieuw gebied met buien vanuit Duitsland. Vooral het oosten van Zwitserland en het westen van Oostenrijk krijgen hier mee te maken. In de avond kan het hier even sneeuwen of regenen onder de 1100 meter.

Inschrijven Weeronline wintersport nieuwsbrief

Kaiserwetter op komst

Na de wisselvallige dagen breekt vanaf vrijdag waarschijnlijk een periode aan met steeds beter wintersportweer. Vrijdag zullen er nog wat wolkenvelden te zien zijn, maar vanaf zaterdag lijkt overal in de Alpen de zon goed door te breken. In Oostenrijk wordt het duidelijk kouder dan begin deze week, hier vriest het zelfs overdag in de bergen. In de Franse en Zwitserse Alpen wordt het daarentegen weer wat minder koud en dooit het weer geregeld tot grotere hoogte.

Jeroen Elferink

Jeroen Elferink

Meteoroloog

Weernieuws-onderwerpen

Kies een onderwerp om meer te weten te komen over het weer…

Nieuwsoverzicht

Weeronline nieuwsbrief

Ontvang wekelijks de leukste nieuwtjes en weetjes over het weer

Gratis inschrijven